Jesteś tu: Home > System zmiękczczania wody

System zmiękczczania wody

Twarda woda kosztuje!

Twarda woda z dużą. zawartością, wapnia i magnezu powoduje powstawanie kamienia i osadów . Osady te powoduje ogromne straty energii (do 30%) i niszczą kosztowną armaturę myjni samochodowej.

Mycie w twardej wodzie powoduje osadzanie się wapnia na lakierze pojazdu co objawia się szybkim zużywaniem oraz niezadowalającym efektem mycia. Zmiękczona woda zabezpiecza przed zniszczeniem armaturę i maszyny myjni, a równocześnie zdecydowanie poprawia jakość mycia i płukania przy zmniejszonym o 50% dozowaniu detergentów. 30% więcej ciepła, gdy są zasilane wodą zmiękczoną.

Oszczędne i efektywne Zmiękczacze "RO" charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością i pojemnością złoża zmiękczającego. Dzięki temu urządzenia są mniejsze i bardziej efektywne.

Obsługa urządzenia ogranicza się do okresowego uzupełniania soli w zbiorniku na solankę. Zakup soli jest też jedynym kosztem eksploatacji. Nasze filtry zużywają standardowo tylko ok. 95g soli na litr złoża jonitowego co powoduje, że koszty zakupu soli są minimalne.

Całkowicie automatyczne Zmiękczacze "RO" są całkowicie automatyczne i łatwe do zainstalowania. Elektryczno-mechaniczny zawór kontrolny najnowszej generacji steruje całym procesem regeneracji. Jedyną czynnością jaką musi wykonywać użytkownik jest okresowe uzupełnianie soli w zbiorniku na solankę.

Złoże zmiękczające "RO" przystosowane jest do pracy ciągłej i wytrzymuje setki tysięcy regeneracji bez utraty pojemności. Działanie zmiękczacza Twardość wody powodowana jest przez tak zwane jony "twarde" czyli wapń i magnez. Proces zmiękczania wody poprzez wymianę jonową polega na wymianie jonów "twardych" na jony "miękkie" czyli sód.

Gdy twarda woda przepływa przez zmiękczacz jony "twarde" są zatrzymane, a w ich miejsce uwalniane są jony "miękkie". Gdy złoże zmiękczające wewnątrz filtra wypełni się zatrzymanymi jonami "twardymi" filtr przechodzi proces regeneracji. Wtedy za pomocą solanki (nasyconego roztworu soli) następuje odwrotna reakcja chemiczna podczas, której jony "twarde" zostają wypłukane do odpływu, a jony "miękkie" zajmują ich miejsce w złożu zmiękczającym. Cały proces regeneracji trwa ok. 1,5 godziny po czym filtr ponownie ma pełną wydajność i pojemność. Zarówno uzdatnianie jak i regeneracja wykonywana jest w pełni automatycznie.

 

 

System zmiękczania firmy Alamo Softeners WH30

  • Jednokolumnowy zmiękczacz wody o wydajności: 1 x 80 m³ / °dH sterowany zaworami Fleck 5600  i kontrolą regeneracji sterowanej objętościowo, pracujący w systemie wahadłowym (nieprzerwana dostawa wody zmiękczonej)
  • Zbiornik soli 50kg z ustawianym zasysaniem na wejściu
  • Niezależny zawór kontrolujący napełnianie zbiornika soli przy braku ciśnienia wody z sieci
  • Mechaniczny pomiar ilości wyprodukowanej wody nieczuły na zakłócenia spowodowane okresowymi brakami napięcia
  • Alarm wizualny niedoboru solanki
  • System informacji optycznej składający się ze wskaźników: pracy, jakości permeatu, sygnalizacji zakłóceo (zbyt niskiego ciśnienia wody zasilającej) oraz wskazania górnego i dolnego poziomu wody odsolonej w zbiorniku permeatu

       made in USA

 

dalej do:

 News01

 Rozmieniarka banknotów na dwa rodzaje monet


Rozmieniarka banknotów o nminale od 10 PLN do 100 PLN jest już dostepna. Zapraszamy na pokaz urządzenia,  które niedawno dodalismy do naszej oferty.Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem na Polskę i inne kraje UE. czytajczytaj więcej 

 


 
Suszarka do Myjni Bezdotykowej

Nowością w naszej ofercie dla klientów zamierzających otworzyć myjnię bezdotykową, jak i dla obecnych posiadaczy takich urządzeń jest kolumnowa suszarka do pojazdów.

Po wrzuceniu monety urządzenie umożliwia zdmuchnięcie pozostałej po myciu wody i praktycznie zapewnia osuszenie pojazdu w takim stopniu jak myjnia automatyczna. czytajczytaj więcej

 


 

   

News02

Pozwolenie na budowę masz juz za sobą !!!!


Wystartuj ze swoją myjnią już teraz i zamów ją u nas. Splash-n-Dash może być już u Ciebie za parę dni i od razu może zacząć generować przychody, gdyż nie trzeba czekać na pozwolenia na budowę. 

czytajczytaj więcej

 

 

News03

 

Czyszczenie klimatyzacji

    

 czytajczytaj więcej

 

O firmie | aktualnosci | promocje | wysij wiadomosć | kontakt | linki | mapa serwisu | jak trafić | Login

Car Wash Engineering - Technologie Myjni Samochodowych, 80-416 Gdańsk al.Hallera 115, tel. 048 511 394 550, e-mail:biuro@carwashsystem.com.pl

ˆ 20010-2019 copyright Car Wash System Engineering design by winweb