Atrakcyjna lokalizacja
Aby działkę uznać za atrakcyjną na potrzeby budowy myjni bezdotykowej powinna ona spełniać jak najwięcej z poniższych kryteriów oceny:
Car Wash Engineering opracował program/algorytm umożliwiający na podstawie danych związanych z lokalizacją oszacowanie przyszłych przychodów z myjni.Program dostępny jest w wersji on-line.
Podpisanie umowy na zakup lub dzierżawę
Inwestycja typu myjnia bezdotykowa może być zrealizowana na gruncie zakupionym lub na gruncie dzierżawionym. Jednak przy podpisywaniu umowy warto pamiętać o tym, że na wybudowanie myjni musi wyrazić zgodę odpowiedni organ zarządzający urbanistyką, w takim przypadku wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Warto więc zawrzeć z właścicielem działki umowę warunkową na zakup lub najem, wchodzącą w życie dopiero po uzyskaniu warunków zabudowy, lub po sprawdzeniu czy plan zagospodarowania, jeżeli istnieje, dla danego terenu pozwala na wybudowanie tego typu inwestycji.
Car Wash Engineering opracował przykladowe umowy dzierżawy/kupna działki pod budowę myjni samochodowej.Wzory umów dostępne sa w formacie Worda MS.
Termin umowy dzierżawy
Umowę dzierżawy warto zawrzeć na jak najdłuższy okres, tak abyśmy mogli spokojnie funkcjonować i korzystać z wzrastającej popularności obiektu. Tego typu umowy zazwyczaj zawiera się na okres od 10 do 20 lat.
Warunki zabudowy lub plan zagospodarowania terenu
Jak już zostało wspomniane wcześniej, aby rozpocząć realizację inwestycji myjni bezdotykowej, na danym terenie zgodę na to musi wyrazić odpowiedni organ - burmistrz, wójt, prezydent miasta. Jeżeli dana działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania terenu, decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wydawana jest na bazie planu.
Jest to najkorzystniejsza sytuacja i decyzja która wydawana jest w stosunkowo krótkim terminie. Jeżeli teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania, sytuacja mocno się komplikuje, gdyż w takim przypadku trzeba wystąpić o warunki zabudowy.
Car Wash Engineering posiada typowe projekty budowlane dla myjni wielo stanowiskowych , które szybko mogą byc zaadoptowane do istniejącego terenu oraz wybranych urządzeń .
Pozwolenie na budowę
Jeżeli zostały wydane warunki zabudowy, lub plan zagospodarowani przewiduje inwestycję tego typu, architekt może przystąpić do przygotowania dokumentacji do pozwolenia na budowę. W ramach takiej dokumentacji trzeba wykonać projekty podłączeń wody, prądu, gazu, lub oleju.
Dodatkowo trzeba wykonać plan zagospodarowania terenu. W zależności od wymagań gminy może wystąpić konieczność wykonania raportu oddziaływania na środowisko. Muszą zostać również podpisane warunki dostawy mediów z odpowiednimi dostawcami. Po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę, urząd ma miesiąc na jego rozpatrzenie. W przypadku, gdy zajdzie potrzeba uzupełnienia wniosku, czas ten może się wydłużyć do dwóch miesięcy.
Po rozpatrzeniu wniosku, musi się on uprawomocnić, trwa to około dwa tygodnie. Po tym okresie możemy przystąpić do budowy myjni.
Budowa myjni
Prace budowlane przy przygotowaniu placu pod myjnię bezdotykową trwają około miesiąca. W zakres tych prac wchodzi przygotowanie płyty betonowej, podciągnięcie prądu, gazu oraz wody. W momencie, gdy posadzka jest gotowa, następuje montaż wiaty oraz urządzeń, który trwa w zależności od rodzaju myjni i ilości stanowisk od tygodnia do dwóch tygodni.
Odbiór myjni
Po zakończeniu inwestycji należy ją zgłosić do odbioru. Pozwolenie na budowę określa, jakie instytucje muszą zostać powiadomione o odbiorze. Dopiero po załatwieniu wszystkich formalności i uzyskaniu odbiorów możemy uruchomić myjnię i rozpocząć zarabianie pieniędzy.
Car Wash System
tel:577-708-219
e-mail:biuro@carwashsystem.com.pl