Jesteś tu: Home > Projekty myjni

Projekty myjni

 

Usługi Projektowe w Car Wash
Engineering

 

Atrakcyjna lokalizacja

 

Aby działkę uznać za atrakcyjną na potrzeby budowy myjni bezdotykowej powinna ona spełniać jak najwięcej z poniższych  kryteriów oceny:

 

  • Lokalizacja w przy dużych skupiskach ludzkich takich jak centrum miasta, blokowiska, miasteczka powyżej 5 tysięcy mieszkańców.
  • Usytuowanie przy głównych ulicach, drogach przelotowych, przy skrzyżowaniach lub rondach.
  • Usytuowanie przy obiektach zwiększających atrakcyjność takich jak: stacje benzynowe, stacje gazu, centra handlowe, hipermarkety, sklepy, stacje diagnostyczne itp.
  • Dobra widoczność obiektu.
  • Łatwy dojazd, możliwość skrętu z prawej i lewej strony.
  • Odpowiednia powierzchnia działki, tak aby można było ustawić myjnie z możliwością przejazdu, co zwiększa komfort  użytkowników.

 Car Wash Engineering opracował program/algorytm umożliwiający na podstawie danych związanych z lokalizacją  oszacowanie przyszłych przychodów z myjni.Program dostępny jest w wersji on-line.

 

Podpisanie umowy na zakup lub dzierżawę

 

Inwestycja typu myjnia bezdotykowa może być zrealizowana na gruncie zakupionym lub na gruncie dzierżawionym. Jednak przy podpisywaniu umowy warto pamiętać o tym, że na wybudowanie myjni musi wyrazić zgodę odpowiedni organ zarządzający urbanistyką, w takim przypadku wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Warto więc zawrzeć z właścicielem działki umowę warunkową na zakup lub najem, wchodzącą w życie dopiero po uzyskaniu warunków zabudowy, lub po sprawdzeniu czy plan zagospodarowania, jeżeli istnieje, dla danego terenu pozwala na wybudowanie tego typu inwestycji.

Car Wash Engineering opracował przykladowe umowy dzierżawy/kupna działki pod budowę myjni samochodowej.Wzory umów dostępne  sa w formacie Worda MS.

Termin umowy dzierżawy

 

Umowę dzierżawy warto zawrzeć na jak najdłuższy okres, tak abyśmy mogli spokojnie funkcjonować i korzystać z wzrastającej popularności obiektu. Tego typu umowy zazwyczaj zawiera się na okres od 10 do 20 lat.

 

Warunki zabudowy lub plan zagospodarowania terenu

 

Jak już zostało wspomniane wcześniej, aby rozpocząć realizację inwestycji myjni bezdotykowej, na danym terenie zgodę na to musi wyrazić odpowiedni organ - burmistrz, wójt, prezydent miasta. Jeżeli dana działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania terenu, decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wydawana jest na bazie planu.

 Jest to najkorzystniejsza sytuacja i decyzja która wydawana jest w stosunkowo krótkim terminie. Jeżeli teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania, sytuacja mocno się komplikuje, gdyż w takim przypadku trzeba wystąpić o warunki zabudowy.

 Car Wash Engineering posiada typowe projekty budowlane dla myjni wielo stanowiskowych , które szybko mogą byc zaadoptowane do istniejącego terenu oraz wybranych urządzeń .

Pozwolenie na budowę

 

Jeżeli zostały wydane warunki zabudowy, lub plan zagospodarowani przewiduje inwestycję tego typu, architekt może przystąpić do przygotowania dokumentacji do pozwolenia na budowę. W ramach takiej dokumentacji trzeba wykonać projekty podłączeń wody, prądu, gazu, lub oleju.

Dodatkowo trzeba wykonać plan zagospodarowania terenu. W zależności od wymagań gminy może wystąpić konieczność wykonania raportu oddziaływania na środowisko. Muszą zostać również podpisane warunki dostawy mediów z odpowiednimi dostawcami. Po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę, urząd ma  miesiąc na jego rozpatrzenie. W przypadku, gdy zajdzie potrzeba uzupełnienia wniosku, czas ten może się wydłużyć do dwóch miesięcy.

Po rozpatrzeniu wniosku, musi się on uprawomocnić, trwa to około dwa tygodnie. Po tym okresie możemy przystąpić do budowy myjni.

 

 Budowa myjni

 

Prace budowlane przy przygotowaniu placu pod myjnię bezdotykową trwają około miesiąca. W zakres tych prac wchodzi przygotowanie płyty betonowej, podciągnięcie prądu, gazu oraz wody. W momencie, gdy posadzka jest gotowa, następuje montaż wiaty oraz urządzeń, który trwa w zależności od rodzaju myjni i ilości stanowisk od tygodnia do dwóch tygodni.

 

Odbiór myjni

 

  Po zakończeniu inwestycji należy ją zgłosić do odbioru. Pozwolenie na budowę określa, jakie instytucje muszą zostać powiadomione o odbiorze. Dopiero po załatwieniu wszystkich formalności i uzyskaniu odbiorów możemy uruchomić myjnię i rozpocząć zarabianie pieniędzy.

 

Car Wash Engineering

tel:662-995-825

e-mail:biuro@carwashsystem.com.pl

 News01

 Rozmieniarka banknotów na dwa rodzaje monet


Rozmieniarka banknotów o nminale od 10 PLN do 100 PLN jest już dostepna. Zapraszamy na pokaz urządzenia,  które niedawno dodalismy do naszej oferty.Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem na Polskę i inne kraje UE. czytajczytaj więcej 

 


 
Suszarka do Myjni Bezdotykowej

Nowością w naszej ofercie dla klientów zamierzających otworzyć myjnię bezdotykową, jak i dla obecnych posiadaczy takich urządzeń jest kolumnowa suszarka do pojazdów.

Po wrzuceniu monety urządzenie umożliwia zdmuchnięcie pozostałej po myciu wody i praktycznie zapewnia osuszenie pojazdu w takim stopniu jak myjnia automatyczna. czytajczytaj więcej

 


 

   

News02

Pozwolenie na budowę masz juz za sobą !!!!


Wystartuj ze swoją myjnią już teraz i zamów ją u nas. Splash-n-Dash może być już u Ciebie za parę dni i od razu może zacząć generować przychody, gdyż nie trzeba czekać na pozwolenia na budowę. 

czytajczytaj więcej

 

 

News03

 

Czyszczenie klimatyzacji

    

 czytajczytaj więcej

 

O firmie | aktualnosci | promocje | wysij wiadomosć | kontakt | linki | mapa serwisu | jak trafić | Login

Car Wash Engineering - Technologie Myjni Samochodowych, 80-416 Gdańsk al.Hallera 115, tel. 048 511 394 550, e-mail:biuro@carwashsystem.com.pl

ˆ 20010-2019 copyright Car Wash System Engineering design by winweb